Вебінар “Як створити в Україні цифровий інноваційний хаб у відповідності до європейської концепції DIH (Digital Innovation Hub)”

10 лютого о 16.00-17.30 відбудеться вебінар “Як створити в Україні цифровий інноваційний хаб у відповідності до європейської концепції DIH (Digital Innovation Hub)”. Участь у вебінарі безкоштовна за умови попередньої реєстрації за посиланням. Вебінар проводиться в системі ZOOM.

При досягненні максимальної кількості учасників реєстрація буде припинена і тоді буде організована онлайн трансляція у Facebook або в You Tube. Посилання на онлайн трансляцію буде розміщено на сторінці ГО АЄІ у Facebook.

На вебінарі буде представлена історія створення цифрового інноваційного хабу Hub-laboratory Internet of Things: DIH I4MS Ukraine, який було започатковано у рамках європейської ініціативи I4MS за підтримки механізму каскадного фінансування програми Горизонт 2020. Хаб DIH I4MS Ukraine є єдиним українським цифровим хабом, який включено у каталог європейських хабів.

Анотована інформація про європейські DIHs є на сторінці ГО АЄІ за посиланням: https://aei.org.ua/innovacijni-habi-yak-ekosistema-rozvi/

Одним і з важливих фокусів вебінару стануть пропозиції спікерів щодо розвитку цифрової інноваційної інфраструктури в Україні з врахуванням успішних прикладів та наявних труднощів і бар’єрів, які стоять на шляху ініціаторів створення нових інноваційних структур. Для нас також важливо отримати інформацію і про досвід інших організацій та опрацювати пропозиції і рекомендації до ключових державних структур, які дотичні до теми цифрових інновацій та цифрової трансформації України. Ці пропозиції будуть також враховувати ті можливості, які мають українські організації в рамках конкурсів європейських програм, а також те що ми очікуємо в найближчих рішення українського уряду та парламенту.

На наступний період 2021-2027 року Європейський Союз розглядає мережу DIHs, як ключовий елемент інноваційної інфраструктури, яка має підтримати інноваційні процеси цифрової трансформації економіки та суспільних процесів. Підтримка цієї мережі передбачається в рамках програми Горизонт Європа та Цифрова Європа.

В Україні в останні декілька років просувається концепція центрів 4.0, які по своїй суті є аналогами DIHs і уже в деяких містах створено пілотні центри Індустрії 4.0 за підтримки асоціації АППАУ та ряду провідних університетів.

Готується Постанова КМУ про підтримку створення та розвитку центрів 4.0, проект якої активно обговорюється в різних середовищах.